6 کاربرد یادگیری تند خوانی و معرفی بهترین دوره آموزش تندخوانی

تندخوانی به معنای افزایش سرعت مطالعه و درک یادگیری می باشد برخی از افراد تصور می کنند که اگر یک مطلب را تندتر بخوانند و کلمات را شکسته ادا کنند، به معنای تندخوانی است. اما تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه به افزایش عملکرد سلول های مغز و حافظه بر می گردد.

هر چه فرد بتواند با تمرینات و تکنیک های خاص، تمرکز خود را بالاتر ببرد و سلول های مغزی بیشتری را درگیر کند؛ سرعت مطالعه و یادگیری خود را بالاتر می تواند. تندخوانی اصولی به این معنا است که در کنار سریع تر مطالعه کردن یک مطلب، یادگیری نیز به همان نسبت افزایش پیدا کند و موانع مطالعاتی مانند وسواس های مطالعه، چند بار خواندن یک پاراگراف، پرش فکرو… را برطرف سازد.

چگونه تندخوانی را آموزش ببینیم؟

تندخوانی نیز مانند نواختن یک موسیقی و یا رانندگی کردن یک مهارت است که نیاز به تمرین و آموزش دارد. یعنی همانطور که معلم فیزیک باید درس فیزیک را آموزش دهد نه درس تاریخ را، یک استاد متخصص در زمینه تندخوانی، باید به آموزش و تدریس این مهارت اکتسابی بپردازد. برای افزایش اصولی سرعت مطالعه و تقویت تمرکز باید در دوره های آموزشی تندخوانی شرکت کنید و تمرینات مخصوص به تقویت ذهن و حافظه و چشم ها را انجام دهید. سپس با مقایسه سرعت مطالعه خود قبل از اجرای تمرینات و مقایسه سرعت مطالعه خود بعد از گذراندن دوره آموزشی، متوجه تغییر در عملکرد و سرعت مطالعه خودتان می شوید.

کاربرد تند خوانی و ضرورت یادگیری این مهارت

مهارت ذکر شده یک مهارت نوظهور در زمینه آموزش می باشد. از این رو شاید هنوز خیلی از افراد با آن آشنایی کامل نداشته باشد. تندخوانی کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه ذکر می کنیم:

1) افزایش سرعت مطالعه در کتاب های درسی برای امتحان های مدرسه و آزمون کنکور

دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری هر چه بتوانند کتاب های درسی خود رابیشتر مرور کند، شانس موفقیت آنها بالاتر می رود. اما متاسفانه حجم زیاد کتاب های درسی و محدودیت زمان مانع این کار می شود. از این رو باید گفت که تندخوانی بیشتر از همه برای دانش آموزان از مقطع ابتدایی تا دانشگاه کاربرد دارد. بنابراین با استفاده از پکیج و دوره آموزشی تندخوانی، می توانید کیفیت مطالعه خودتان را تغییر دهید.

2) افزایش میزان تمرکز

یکی از مهم ترین دستاورد های آموزش تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه، افزایش میزان تمرکز می باشد. مسلما تا کنون شده است که در حین مطالعه یک مطلب عوامل محیطی به راحتی حواس شما را پرت می کند و یا مجبور می شوید یک مطلب را چندین مرتبه مطالعه کنید تا متوجه کلام موضوع شوید، تمامی اینها به دلیل پایین بودن تمرکز می باشد. از این رو باید گفت که تندخوانی در ابتدا و مهم ترین دستاوردی که دارد، افزایش میزان تمرکز می باشد.

3) تندخوانی و مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد و دکتری

علاوه بر کنکور سراسری، تندخوانی برای دانشجویان و متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری بسیار بسیار کارآمد می باشد. حجم زیاد دروس دانشگاهی موجب می شود که دانشجویان به کتاب های خلاصه موسسات گوناگون روی آورند در حالی که این کتاب ها بخش زیادی از مطالب را از دست می دهد. برای همین موضوع، آموزش تندخوانی موجب می شود که شما بتوانید با سرعتی 5 برابر بیشتر از قبل هر کتاب و مطالب را مطالعه کنید. مثلا اگر قبلا مطالعه یک فصل از یک کتاب به صورت میانگیت از شما 3ساعت زمان می گرفت حال در مدت زمان 20 الی 30 دقیقه می توانید با کیفیت یادگیری 90 درصد بیشتر از قبل، همان مطلب را مطالعه نمایید.

4) افزایش سرعت مطالعه در کتاب های آزاد

علاوه بر مفید بودن یادگیری مهارت تندخوانی برای دانش آموزان و دانشجویان، تندخوانی برای افرادی که علاقه به کتاب و کتابخوانی دارند؛ نیز توصیه می شود. یکی از دلایل پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ما محدودیت زمان برای مطالعه می باشد. شرایط اقتصادی موجب شده است که بیشتر زمان افراد به کار کردن برود. زمان های آزاد هم دیگر حوصله ای برای مطالعه باقی نمی ماند. اما اگر فرد تندخوان باشد و بتواند یک کتاب 200صفحه ای را در 1 ساعت مطالعه کنند، مسلما علاقه به مطالعه و سرانه مطالعه در کشور ما بسیار بسیار بیشتر می شود. فقط کافی است تا ضرورت تندخوانی و مهارت تندخوانی بیشتر مورد توجه افراد قرار بگیرد و مردم از آن آگاهی بیشتری داشته باشند.

5) تندخوانی قرآن مجید

علاوه بر مطالعه کتاب های درسی و غیر درسی، افرادی که عادت به قرائت قرآن به صورت روزانه و یا .. را دارند، می توانند با مهارت تندخوانی در زمان کوتاه تری به قرائت قران بپردازند. در جامعه ما زمان مهم ترین دارایی افراد می باشد و به هیچ صورت قابل خریداری نیست. اما مهارت تندخوانی در زمان شما صرفه جویی می کند و به دلیل درگیر کردن بیشتر سلول های مغزی و افزایش دقت و تمرکز، سرعت افراد در همه امور روزانه را بالاتر می برد.

6) افزایش سرعت عمل در تمامی امور و کارها

همانطور که در پاراگراف قبلی گفته شد، تمرین هایی که برای تندخوانی انجام می شود موجب بهبود عملکرد سلول های مغزی و حافظه می شود؛ تعداد بیشتری از سلول های مغز را در گیر می کند چرا که ما انسان ها تنها از 2% مغز خود برای زندگی کردن استفاده می کنیم و 98% دیگر عملا مورد استفاده قرار نمی گیرد حال یادگیری هر مهارت جدید موجب می شود که سلول های بیشتری درگیر شوند و عملکرد مغز سریع تر می شود. برای همین تندخوانی موجب می شود که نه تنها در زمینه مطالعه، بلکه در تمامی امور روزانه سرعت افراد بیشتر از قبل شود و کارها را با دقت و تمرکز بیشتری انجام دهند.

یک اخطار جدی!!!

جالب است بدانید که دانش آموزان ژاپنی در مقطع ابتدایی سرعتی معادل 400 کلمه در دقیقه به صورت میانگین دارند. این در حالی است که سرعت مطالعه مردم ایران در سنین 30 الی 35 سالگی بین 80 الی 120 کلمه است و ما یکی از کند خوان ترین کشورهای دنیا هستیم. از این رو یادگیری مهارت تندخوانی یکی از ضروری ترین مواردی است که هر فردی باید آن را آموزش ببیند.

 

معرفی دوره تندخوانی

 

معرفی پکیج آموزشی تندخوانی

برای یادگیری و افزایش سرعت مطالعه، دوره ها و کلاس های مختلفی برگزار می شود. شرکت در دوره آموزشی برای یادگیری تندخوانی لازم است و باید یک متخصص در این زمینه مداوم روند اجرای تمرینات شما را بررسی کند و سرعت مطالعه شما را مورد بررسی قرار دهد.

در زمینه آموزش تندخوانی و پکیج های آموزشی، افراد زیادی فعالیت می کنند که اگر با مطالعه مطلب بالا قصد یادگیری این مهارت مهم و ضروری را دارید، با هم در ادامه بهترین دوره تندخوانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

دوره تندخوانی پیشرفته دکتر پرتوی

دکتر بهروز پرتوی تنها فردی در زمینه تندخوانی می باشند که علم تندخوانی را پدر تندخوانی دنیا یعنی آقای تونی بازان یاد گرفته اند. همچنین ایشان مولف اولین کتاب فارسی تندخوانی به نام دکمه هاتو سریع تر ببند هستند چرا که کتاب های تندخوانی موجود در بازار ترجمه می باشندو تنها نسخه فارسی و تمرین محور کتاب تندخوانی، کتاب دکمه هاتو سریع تر ببند می باشد. همچنین این دوره آموزشی دارای به روز ترین تمرین ها و تکنیک های تندخوانی می باشد و پشتیبانی دوره جامع آموزش تندخوانی را خود دکتر پرتوی بر عهده دارند.

ویژگی های دوره تندخوانی دکتر پرتوی

مسلما هیچ دوره ای لقب بهترین دوره را نمی گیرد اگر رضایت تمامی مخاطبان را به خود جلب نکرده باشد. دوره تندخوانی دکتر پرتوی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که عبارتند از :

  • 1- آموزش اصولی و قدم به قدم تندخوانی

برای کسب یک مهارت جدید باید مانند یک دانش آمور کلاس اولی پیش بروید. یعنی قدم به قدم و مرحله به مرحله تمرینات را اجرا کنید. مزیت دوره افزایش سرعت مطالعه دکتر پرتوی در این است که در سه مرحله سرعت مطالعه شما را افزایش می دهد. در ابتدا با یک ویدئو آموزشی در 20 دقیقه تمامی موانع مطالعاتی شما را بر طرف می سازد. عواملی که موجب کند خوانی می شود، وسواس های مطالعاتی و .. را از بین می برد.

سپس با یک دوره تندخوانی فشرده در 7 روز می توانید معجزه تندخوانی را مشاهده کنید و در 7 روز با روزانه 20 الی 30 دقیقه تمرین سرعت خود را حداقل 2 برابر کنید و سپس به سراغ دوره اصلی تندخوانی می رویم که در 20 روز می توانید سرعت خود را حداقل 5الی 7 برابر افزایش دهید. یعنی قدم به قدم به شما اثبات می کند که مهارت تندخوانی تا چه اندازه می تواند مفید باشد و لازم نیست از همان ابتدا در دوره جامع و اصلی شرکت کنید. در ابتدا می توانید با دوره فشرده از کیفیت پکیج آموزشی مطمئن شوید و سپس در دوره اصلی ثبت نام نمایید.

  • 2- تمرینات به روز و مطالبق با اصول جهانی و استاندارد

تمرینات به کار برده شده در کتاب و دوره کاملا به روز و مطابق با اصول استاندارد جهانی می باشد. از آنجایی که این تمرینات به صورت مستقیم روی سلول های مغز و حافظه تاثیر می گذارد، اصلوی بودن تمرینات بسیار بسیار مهم است.

  • 3- ارائه کتاب تندخوانی تالیف دکتر پرتوی

دکتر پرتوی این مهارت را خودشان از تونی بازان پدر و مبدع تندخوانی در دنیا آموزش دیده اند. از این رو خیلی بهتر می توانند اصول این مهارت را به دیگران منتقل کنند. همچنین تنها مولف کتاب تندخوانی فارسی می باشند که تمامی تکنیک ها و تمرینات را در این کتاب آموزش داده اند.

  • 4- افزایش 5 تا 7 برابری سرعت مطالعه

دوره تندخوانی فشرده قابلیت این را دارد که در 7 روز سرعت مطالعه را دوبرابر کند اما دوره اصلی تندخوانی می تواند در 1ماه سرعت مطالعه شما را بین 5 الی 7 برابر افزایش دهد.

  • 5- افزایش 90%تمرکز و دقت

علاوه بر افزایش سرعت مطالعه، دقت و تمرکز نیز با استفاده از این تمرینات افزایش می یابد. از این رو برای دانش آموزان و دانشجویان می تواند بسیار مفید باشد.

  • 6- مناسب برای تمامی گروه های سنی

دوره تندخوانی برای دانش آموزان ابتدایی، دوره اول و دوم، دانشجویان، متقاضیان کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و تمامی افرادی که به مطالعه علاقه دارند؛ مناسب می باشد. خیلی مواقع برای پیشرفت شغلی و پیشرفت در زندگی لازم ست مطالعه کنیم، مقالات به روز را بخوانیم اما محدودیت زمان این اجازه را به ما نمی دهد. اگر افراد در هر زمان به مطالعه در زمینه کار و شغل خود بپردازند بهتر و اگاه تر می توانند آن را توسعه دهند. تندخوانی حتی برای مطالعه آزاد نیز به شدت توصیه می شود.

  • 7- عدم محدودیت در استفاده دوره

دوره تندخوانی دکتر پرتوی تاریخ انقضا ندارد و هر زمان که شما این دوره را تهیه کنید مادام العمر می توانید از آن استفاده کنید و از همه مهم تر، اگر دوره به روز رسانی شود بدون پرداخت هزینه اضافه تر از فایل های به روز رسانی شده نیز، می توانید استفاده نمایید.

  • 8- ارائه برنامه ریزی برای اجرای تمرینات توسط دکتر پرتوی

خیلی مواقع کتاب هایی که خریم یا دوره هایی که شرکت می کنیم معمولا بلااستفاده می ماند، از این رو دکتر پرتوی در زمان خرید دوره یک برنامه ریزی کاملا مدون به شما ارائه می دهد که می توانید بر اساس آن منظم ویدئو ها را مشاهده نمایید. کلاس

  • 9- پشتیبانی ویژه توسط دکتر پرتوی

همچنین شما می توانید به صورت مستقیم با دکتر پرتوی در ارتباط باشید و گزارش سرعت مطالعه خودتان را به ایشان بدهید و راهکار دریافت کنید و روند اجرای دوره کاملا توسط دکتر بهروز پرتوی بررسی می شود و تحت نظر می باشد.

  • 10- دارای تضمین کیفیت و هزینه مناسب

یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های دوره تندخوانی دکتر پرتوی در این است که معمولا دوره های آفلاین توسط دانشجویان دوره منظم اجرا نمی شود. اما دکتر پرتوی زمانی که شما در دوره تندخوانی شرکت می کنید، شخصا با شما در ارتباط هستند و یک برنامه ریزی برای اجرای جلسات تندخوانی به شما می دهند که بتوانید طبق روزها و ساعات مشخص بر حسب زمان های آزادی که دارید، به تمرین و کسب مهارت بپردازید. همین موضوع موجب می شود که تا انتها بتوانید پکیج تندخوانی را پیش ببرید و به 5 الی 7 برابر سرعت مطالعه دست پیدا کنید.

کلاس های حضوری پیشنهاد نمی شود!!!

معمولا خیلی از افراد به دنبال کلاس های حضوری برای آموزش تندخوانی هستند. اما برای یادگیری تندخوانی فرد باید کاملا خوب خوابده باشد، تمرکز کافی داشته باشد، تغذیه مناسب داشته باشد و.. و این امکان همیشه در کلاس های حضوری امکان پذیر نیست . بنابراین دوره های آنلاین و آفلاین را پیشنهاد می کنیم.

 

دوره جامع تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه

 

پرسش و پاسخ های متداول در زمینه تندخوانی

1-چگونه سرعت مطالعه خودمان را اندازه بگیریم؟

پاسخ : برای سنجش سرعت مطالعه در ابتدا باید یک متن را شروع به مطالعه کنید و به شکلی آن را بخوانید که به خوبی متوجه شوید، سپس تعداد کلماتی که مطالعه کردید را بر مدت زمان ( دقیقه) مطالعه خود تقسیم کنید و سرعت مطالعه شما به دست می آید. اگر سرعت مطالعه شما کمتر از عدد 400 باشد، شما فردی کند خوان هستید و اگر باعددی بین 400الی 800کلمه مواجه شدید، سرعت شما کاملا متوسط است و اگر سرعت مطالعه شما بیش از 800کلمه در دقیقه باشد، شما فردی با سرعت مطالعه خوب می باشید.

2-چه مدت زمان برای یادگیری تندخوانی کافی می باشد؟

پاسخ: اگر می خواهید در دوره تندخوانی اصولی و پیشرفته دکتر پرتوی شرکت کنید، تنها در یک ماه می توانید سرعت خود را بین 5الی 7 برابر افزایش دهید.

3-برای ثبت نام در دوره تندخوانی دکتر پرتوی باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر می خواهید در دوره تندخوانی دکتر پرتوی شرکت کنید، کافی است تا وارد سایت Behroozpartovi.com شوید و یا با شماره های 09207278684 و 02122141820  تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.