آیا کنکور 1404 سخت است ؟ ⭐️ [ درجه سختی کنکور سراسری 1404 ]

آیا کنکور 1404 سخت است ؟ کنکور 1404 چگونه خواهد بود ؟ میزان سختی کنکور 1404 چگونه خواهد بود ؟ آیا کنکور 1404 از کنکور سال گذشته سخت تر است ؟

ما در این مطلب به بررسی احتمالات در مورد کنکور 1404 می پردازیم و میزان سختی آن نسبت به کنکور سال های گذشته به خصوص کنکور پارسال را تحلیل خواهیم کرد.

با نوین گام همراه باشید.

هر لحظه به کنکور 1404 نزدیک تر می شویم و آمادگی داوطلبان روز به روز در حال افزایش است.

سوال این روزهای داوطلبان، اساتید، مشاوران و همه ی کسانی که با کنکور در ارتباط هستند این است که کنکور 1404 چگونه برگزار می شود و به چه میزان سخت است؟

کنکور 1404 دومین کنکور در فرمت جدید است و احتمالا از نظر محتوایی تغییر زیادی با سال گذشته نداشته باشد. البته امیدواریم که با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری کنکور قوانین یک شبه تغییر نکند!

کنکور امسال برای همه ی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در یک فرمت و با یک نوع سوال، آن هم از کتاب های جدید طراحی و برگزار می شود.

واقعیت این است که در سال های اخیر کنکور سراسری تا حد زیادی نفس گیر و سخت بوده و به همین دلیل نمی توان از کنکور 1404 انتظار یک کنکور آسان و پیش پا افتاده را داشت.

سختی کنکور 1404 چگونه خواهد بود ؟

1 – کنکور 1404 نسبت به 1403 یک مزیت بزرگ دارد. این مزیت تازه نبودن فرمت کلی سوالات کنکور و قالب برگزاری امتحان است.

شاید شما هم از برخی اطرافیان این حرف عوامانه را شنیده باشید که سازمان سنجش به هر نحوی کنکور را برگزار کنند اگر داوطلب به اندازه ی خوبی درس خوانده باشد حتما موقت می شود.

این حرف در بسیاری از مواقع درست نیست. اگر سبک و فرمت کنکور به یک باره به صورت کلی تغییر کند ناخودآگاه باعث به هم ریختگی ذهنی داوطلبان می شود و ممکن است با توجه به فشار و استرس فضای حاکم بر کنکور نتیجه ی مورد انتظار به دست نیاید.

پس به همین دلیل است که کنکور 1404 را از تکراری بودن فرمت بهتر و منطقی تر از کنکور 1403 می دانیم.

2- با توجه به اینکه کنکور 1403 از نظر عموم داوطلبان در گروه های مختلف کنکور سختی بود و همانطور که در همین مطلب اشاره کردیم کنکور در سال های اخیر چند سطح سخت تر شده است، نمی توان از کنکور 1403 انتظار کنکور آسانی داشت.

پیش‌بینی تیم نوین گام در مورد کنکور 1404 یک کنکور کاملا مفهومی است.

البته این مفهومی بودن به معنای سخت تر بودن نسبت به کنکورهای گذشته نیست بلکه به این معنی است که به جای اینکه تعدادی از سوالات بیش از حد استاندارد سخت باشد، بخش زیادی از امتحان مفهومی و عمیق خواهد بود.

سعی کنید جهت موفقیت در کنکور امسال همه ی دروس مورد نظر خود را با یک نگاه عمیق تر مطالعه کنید و برای فهم هر بخش از هر درس استدلال کافی را داشته باشید.

چرا درجه سختی کنکور در سال های اخیر بالاتر رفته است؟

این یک حقیقت روشن است که درجه سختی کنکور در سال های اخیر بسیار بالا رفته است.

شاید کمی تلخ باشد ولی این سخت تر شدن منطقی است!

در سال های اخیر با رشد روز افزون محتواهای آموزشی از کتاب های مختلف گرفته تا فیلم های آموزشی برای دروس مختلف سطح علمی دانش آموزان بالا رفته و طبیعی است که طراحان سوالات کنکور در تلاش هستند تا سوالاتشان از این محتواهای آموزشی آسان تر و ضعیف تر نباشد.

در غیر این صورت بسیاری از داوطلبان درصدهایشان به 100 میل می کند!

آیا سخت و آسان بودن کنکور در عملکرد داوطلبان تاثیر دارد؟

بله قطعا! سخت شدن کنکور روی افراد با میزان مطالعه ی مختلف تاثیرات متفاوتی خواهد داشت.

اول اینکه متاسفانه بخشی از افراد جامعه که امکانات خرید کتاب و دوره های آموزشی را ندارند کارشان در رقابت کنکور سخت تر می شود.

ثانیا معمولا در کنکورهای سخت افرادی که تلاش بیشتری کرده اند نتیجه ی بهتری می گیرند اما در کنکور آسان داوطلبانی که کمتر درس خوانده باشند نتیجه ی بدی نخواهند گرفت!

پس سختی کنکور ممکن است به مذاق افرادی که مطالعه ی کمی داشته و روی مباحث مسلط نیستند خوش نیاید.

البته در نظر داشته باشید که اصل ماجرا رقابت است و کنکور اگر سخت باشد برای همه اینگونه است.

جالب اینجاست که در سال های اخیر با سخت تر شدن سوالات کنکور امتحانات نهایی نیز چند سطح دشوارتر شده است که تقریبا اتفاقی طبیعی است.

 

منبع : نوین گام

نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.