جواب صفحه ۱۵ نگارش پنجم ⭐️ [ بهترین جواب صفحه پانزده نگارش پنجم ]

پاسخ نگارش صفحه ۱۵ نگارش پنجم ابتدایی در ادامه با راه حل کامل و دقیق قرار داده شده است.

در این مطلب آموزشی می خواهیم جواب های دقیقی که برای نگارش صفحه پانزده نگارش پنجم ابتدایی توسط معلمان عزیز تهیه شده است ، منتشر کنیم.

با نوین گام مرجع آموزش ابتدایی و دبیرستان همراه باشید.

پیدا کردن سریع جواب های نگارش

دانش آموزان و اولیا عزیزی که به دنبال جواب های نگارش پنجم می باشید ، همه ی جواب های نگارش پایه پنجم در سایت نوین گام قرار دارد.

اگر میخواهید سریع جواب ها را پیدا کنید فقط کافیست وقتی که در گوگل سرچ می کنید ، اخر عبارتی که می نویسید کلمه نوین گام را هم بنویسید تا سایت ما در نتیجه اول بیاید و سریع جواب را پیدا کنید.

مثلا : جواب صفحه ۱۵ نگارش پنجم نوین گام .

 

پاسخ سوالات نگارش صفحه 15 نگارش پنجم

حل سوالات نگارش صفحه 15 نگارش پنجم :

شعر رقص باد خنده ی گل را به صورت داستان بنویسید.

پاسخ: باد سردی از صحرا عبور کرد و به سبزه رانی رسید که در تابستان سرسبز و زیبا بودند. با وزیدن باد فصل پاییز شروع شد و سبزه زاران سرسبز و زیبا کم کم به رنگ زرد متمایل شدند و درخت نارون هم رنگ پاییزی گرفت و رنگارنگ شد. (مانند درختان دیگر که در اوایل پاییز به رنگ های نارنجی و زرد در می آیند و کم کم برگ هایشان خشک می شود).

برای همین درخت نارون شاداب و زیبا هم زرد شد. با وزش باد برگ های خشک شده ی درختان و گل ها به زمین می ریختند و رشته های درخت بید از یکدیگر جدا می شدند. (منظور درخت بید مجنون است که برگ های آن به صورت رشته یا ریسه مانند از درخت آویزان می شوند). کم کم چشمه هم خشک و بی آب شد و منظره ی باغ و بستان جوری شد که انگار همگی به خواب رفته اند. (منظور خواب زمستانی درختها و … است).

کشاورز بذرها (دانه های گیاهان) را در خاک کاشت و شاخه های پیج در پیج درخت انگور را هم هرس کرد. (اشاره به این مفهوم دارد که در پاییز باید دانه ها را کاشت تا در بهار و تابستان بتوان آنها را برداشت کرد. همچنین برگ درختان و … در فصل پاییز و گاهی در زمستان هرس می کنند تا در بهار شاخ و برگ جدید در بیاورند). فصل پاییز و زمستان که تمام شود، مجددا بهار می رسد و از زمینی که در پاییز و زمستان سرد بود و به خواب رفته و خشک شده بود، گیاهان دوباره می رویند و چشمه هم دوباره پر آب شده و به راه می افتد.

درخت نارون هم برگ های تازه در می آورد و شاخه های بزرگ قدیمی دوباره سبز می شوند. بوته های گل دوباره با درآوردن گل های جدید باغ را از عطر گل سرشار می کنند. (گُل بخندد بر سر گل بوته ها یعنی بوته های گل چون گل های جوان در می آوردند انگار این گل ها روی بوته ها در حال لبخند زدن هستند). پرستوها باز هم با نغمه خوانی به سمت باغ می آیند و در آنجا خانه و کاشانه می سازند. (اشاره به کوچ بهاره پرستوها که در بهار به ایران می آیند.)

پاسخ دیگر:

با شروع فصل پاییز و وزیدن باد سرد، کم کم، سبزه ها و برگ های درخت نارون همچون چتری زیبا به رنگ زرد در می آید. با وزش باد برگ های درختان شروع به افتادن کردند و چشمه های آب کم کم خشک شدند و باغ ها به خواب زمستانی رفتند. دهقان دانه ها را در خاک قرار داده و شاخه های درختان را کوتاه می کرد.

فصل پاییز و زمستان به اتمام می رسد و فصل بهار از راه می رسد. گیاهان سر از خاک مرده، بیرون آورده و چشمه ها مملو از آب می شود. برگ های سبز درخت نارون در آمده و درختان سبز می شوند. گل ها شکوفه کرده و بوی خوش فضای باغ را پر می کند و پرندگان از جمله پرستو با صدای خوش به پرواز در آمده و بر روی شاخه های درختان، لانه می سازند.

 

چگونه درس نگارش را خوب یاد بگیریم ؟

نگارش یکی از درس هایی است که به زمان برای یادگیری نیاز دارد.

این درس با ادبیات فارسی در ارتباط است.

در مرحله اول سعی کنید درس ها را به خوبی یاد بگیرید و متوجه شوید.

درک مفاهیم درس کمک بسیار زیادی به شما در یادگیری نگارش می کند.

در مرحله بعدی باید قسمت های مختلف کتاب را به خوبی حل کنید تا با سوالات مختلف آشنا شوید.

بعد از حل سوالات باید اشکالات خود را به خوبی رفع کنید تا در این درس به تسلط خوبی برسید.

بعد از آن هم باید درس و اشکالات را به خوبی مرور کنید.

در بین درس های پایه پنجم ، درس نگارش کلاس پنجم اهمیت زیادی برای دانش آموزان دارد.

نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.