با چه رتبه ای کجا قبول میشم ؟

( کلیک کنید )

جواب صفحه ۳۷ نگارش پنجم ⭐️ [ بهترین جواب صفحه سی هفت نگارش پنجم ]

پاسخ نگارش صفحه ۳۷ نگارش پنجم ابتدایی در ادامه با راه حل کامل و دقیق قرار داده شده است.

در این مطلب آموزشی می خواهیم جواب های دقیقی که برای نگارش صفحه سی هفت نگارش پنجم ابتدایی توسط معلمان عزیز تهیه شده است ، منتشر کنیم.

با نوین گام مرجع آموزش ابتدایی و دبیرستان همراه باشید.

پیدا کردن سریع جواب های نگارش

دانش آموزان و اولیا عزیزی که به دنبال جواب های نگارش پنجم می باشید ، همه ی جواب های نگارش پایه پنجم در سایت نوین گام قرار دارد.

اگر میخواهید سریع جواب ها را پیدا کنید فقط کافیست وقتی که در گوگل سرچ می کنید ، اخر عبارتی که می نویسید کلمه نوین گام را هم بنویسید تا سایت ما در نتیجه اول بیاید و سریع جواب را پیدا کنید.

مثلا : جواب صفحه ۳۷ نگارش پنجم نوین گام .

 

پاسخ سوالات نگارش صفحه 37 نگارش پنجم

حل سوالات نگارش صفحه 37 نگارش پنجم :

تجربه ی شنیدن کدام یک از صداهای زیر را دارید؟ احساس خود را از شنیدن آن بنویسید.

صدای وزش باد پاییزی و صدای مادربزرگ و صدای سرود ملی و صدای زنگ آخر مدرسه صدایی که قبلا شنیده اید و آن را دوست دارید.

انشا در مورد صدای مادربزرگ

مادربزرگ، کسی که پدر و مادرت را بزرگ کرد و او را به جایی رساند که الان پدر و مادر خوبی برای هستند. مادربزرگ ها همیشه مهربان هستند، همیشه مهربانی می کنند و عاشقانه بر سرت می کشند و از خاطرات خود به شما می گویند که تو آن را قصه می نامی.

وقتی به خانه آنها می روید همیشه چیزی برای خوردن به تو می دهند. نخود، کشمش، شکلات های کوچک یا … ، مهم نیست که صدای مادربزرگتان چقدر قدیمی و خسته است، اما همچنان از شنیدن آن هیجان زده می شوی و به وجد می آیی، باز هم می خواهی خاطرات او را از زبان خودش و با صدای دلنشینش بشنوی و دوست داری صدای او را ضبط کرده و بارها و بارها پخش کنی.

صدایی سرشار از عشق و محبت؛ صدایی که سرشار از یک عمر خستگی است و در عبن حال صدایی شیرین و دلربا است. و امان از روزی که خدایی نکرده، دیگر نتوانی صدای او را بشنوی و با شنیدن آن، به دنیایی دیگر بروی و از محیط پیرامون خود غافل شوی…!

 

انشا در مورد صدای سرود ملی

آهنگ ها و ملودی های خاص آن دسته از موسیقی هایی هستند که هر بار که به آنها گوش می دهیم احساس قدرت و غرور در ما ایجاد می کنند.

سرود ملی هر کشور احساس قدرت ، احساس غرور و امید را در قلب مردم تداعی می کند. سرود ملی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. هر سرود ملی دارای نمادهای خاص آن کشور است و نمادی از ارزش های آن ملت محسوب می شود. سرود ملی کشورمان از شهدایی صحبت می کند که برای حفاظت از کشور جان باختند تا کشور به دست ستمگران نرود.

سرود ملی کشور ما از استقلال و آزادی صحبت می کند، عدم وابستگی مردم به کشورهای قدرتمند که مردم را مجبور می کنند و می خواهند آنها را در مسیری که به نفع آنها است پیش ببرند و حق انتخاب را از آنها سلب کنند.

نظام کشور ما جمهوری اسلامی است، یعنی کارها بر اساس چارچوبی که خداوند تعیین کرده است انجام می شود تا جامعه آنطور که خدا می خواهد پیش برود و ما به خودمان اتکا کنیم و وابسته نباشیم.

سرود ملی هر کشوری بر اساس ارزش ها یا انسان هایی است که برای حفظ مرزها و محیط زیست کشور تلاش می کنند و خود را به خطر می اندازند تا بتوانیم راحت و در صلح زندگی کنیم. خدا رحمتشان کند.

ما باید قدردان همه کسانی باشیم که اگر نباشند، ما نمی توانیم به این راحتی زندگی کنیم و با افتخار از کشورمان صحبت کنیم. امیدوارم هرکسی که ملت خود را سربلند کند پایدار و سالم باشد.

 

انشا در مورد زنگ آخر مدرسه

فرقی نمی کند در مقطع ابتدایی باشید یا متوسطه (دبیرستان)، زنگ آخر مدرسه با اشتیاق همه بچه ها برای رفتن به خانه برابر است. وقتی زنگ آخر به صدا در می آید، بچه ها با خوشحالی به خانه می شتابند.

شاید این تمایل به انجام بازی در خانه و تماشای تلویزیون باشد، یا شاید تمایل به انجام تکالیف یا حتی دیدن اعضای خانواده است. اما هرچه باشد، وقتی به در خروجی مدرسه بعد از شنیدن زنگ آخر نگاه می کنید، بچه ها با اشتیاق از آن خارج می شوند و به خانه می روند.

ناگفته نماند که برخی از کودکان نیز از این موضوع ناراحت می شوند، شاید به این دلیل که نمی توانند دوستان خود را ببینند یا شاید نمی توانند بازیگوشی ها و سرگرمی های داخل مدرسه را در خانه انجام دهند. اما بیشتر بچه ها با شنیدن زنگ آخر به خانه برمی گردند.

 

چگونه درس نگارش را خوب یاد بگیریم ؟

نگارش یکی از درس هایی است که به زمان برای یادگیری نیاز دارد.

این درس با ادبیات فارسی در ارتباط است.

در مرحله اول سعی کنید درس ها را به خوبی یاد بگیرید و متوجه شوید.

درک مفاهیم درس کمک بسیار زیادی به شما در یادگیری نگارش می کند.

در مرحله بعدی باید قسمت های مختلف کتاب را به خوبی حل کنید تا با سوالات مختلف آشنا شوید.

بعد از حل سوالات باید اشکالات خود را به خوبی رفع کنید تا در این درس به تسلط خوبی برسید.

بعد از آن هم باید درس و اشکالات را به خوبی مرور کنید.

در بین درس های پایه پنجم ، درس نگارش کلاس پنجم اهمیت زیادی برای دانش آموزان دارد.

نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.