جواب صفحه ۵۱ و ۵۲ نگارش پنجم ⭐️ [ بهترین جواب صفحه پنجاه یک و پنجاه دو نگارش پنجم ]

پاسخ نگارش صفحه ۵۱ و ۵۲ نگارش پنجم ابتدایی در ادامه با راه حل کامل و دقیق قرار داده شده است.

در این مطلب آموزشی می خواهیم جواب های دقیقی که برای نگارش صفحه پنجاه یک و پنجاه دو نگارش پنجم ابتدایی توسط معلمان عزیز تهیه شده است ، منتشر کنیم.

با نوین گام مرجع آموزش ابتدایی و دبیرستان همراه باشید.

پیدا کردن سریع جواب های نگارش

دانش آموزان و اولیا عزیزی که به دنبال جواب های نگارش پنجم می باشید ، همه ی جواب های نگارش پایه پنجم در سایت نوین گام قرار دارد.

اگر میخواهید سریع جواب ها را پیدا کنید فقط کافیست وقتی که در گوگل سرچ می کنید ، اخر عبارتی که می نویسید کلمه نوین گام را هم بنویسید تا سایت ما در نتیجه اول بیاید و سریع جواب را پیدا کنید.

مثلا : جواب صفحه ۵۱ نگارش پنجم نوین گام .

 

پاسخ سوالات نگارش صفحه 51 و 52 نگارش پنجم

حل سوالات نگارش صفحه 51 و 52 نگارش پنجم :

یکی از موضوع های زیر را انتخاب کنید و با استفاده از «روش مقایسه»، سه بند درباره ی آن بنویسید.

موضوع: وسایل سفر در گذشته، امروز و فردا

متن: مردم در گذشته از وسایلی مثل درشکه برای رفت و آمده استفاده می کردند، درشکه یک اتاقک کوچک روی چهار چرخ است که معمولا توسط اسب کشیده می شود. اما امروزه وسایل حمل و نقل پیشرفت زیادی کرده اند، برای مثال مترو که یک قطار زیرزمینی است یکی از وسایل حمل و نقل امروزی است. وسایل حمل و نقل در آینده هم تفاوت زیادی با وسایل حمل و نقل امروزی خواهند داشت، به عنوان مثال می توان به مونوریل ها اشاره کرد که در ارتفاع ۶ متری حرکت می کنند. همه‌ی این وسایل برای مسافرت های انسان ساخته شده می شوند. اما عملکرد متفاوتی دارند، هم از لحاظ شکل، سوخت، قدرت و … .

درشکه ها هر چند قدیمی هستند و سرعت پایینی دارند اما برای حرکت به امکانات خاصی نیاز ندارند. در حالی که مترو و مونوریل به امکانات بخصوصی نیاز دارند، در مقابل، سرعت و راحتی مسافرت با مونوریل و مترو قابل مقایسه با درشکه نیست.

 

موضوع: شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

متن: شیوه دفاع از وطن در گذشته مانند شیوه های دفاع از میهن در امروز نیست. در آن زمان مردم با جان خود از وطن خود دفاع می کردند. این افراد همکاری و دفاع خود را در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تثبیت کردند. اگر به دوران قبل از انقلاب اسلامی در دوره رضاشاه و محمدرضا شاه برگردیم، می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که فعالیت های انقلابی مردم انقلابی ایران، به ویژه در تهران و اطراف تهران، باعث شد که شاه بسیار حساس شود و مردم انقلابی را زندانی کند. جنبش انقلابی منجر به دستگیری افراد انقلابی شد. 20 تا 30 سال در ساواک زندانی بودند و بسیاری از شهدای ما در زمان محمدرضا شاه در این راه به شهادت رسیدند.

 

اما شیوه ی دفاع از وطن امروز از جنگ سخت به جنگ نرم تبدیل شده است، اما جنگ نرم چیست؟ جنگ نرم جنگی است که دیگر کشت و کشتار و آزار و اذیت بدنی و فیزیکی در آن وجود ندارد و فقط مغز و فکر و روح انسان ها مورد هجمه دشمن قرار می‌گیرد، این جنگ، یک جنگ فرهنگی است. در این نوع جنگ مردم باید بیشتر از خود مراقبت کنند؛ زیرا این جنگ بسیار بسیار سخت‌تر و دشوارتر از جنگ تن به تن و حضوری است، بیاییم با محکم سازی ریشه و اساس زندگی مان جنگ نرم را که در امروز بیشتر رواج دارد مقابله و محافظت کنیم.

 

موضوع: نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز

متن: امروزه در دست هر کودک، نوجوان و جوانی می توانید موبایلی را ببینید که با آن بازی می کند و یا در هر خانه ای کامپیوتری وجود دارد که با آن بازی های رایانه ای انجام می دهند. از پدرم در مورد بازی های قدیمی پرسیدم. وی از فوتبال کوچه پس کوچه ها، والیبال، الک دولک، کارت بازی، تیله و چند بازی دیگر یاد کرد و آهی از ته دل کشید و دوباره گفت: بازی های امروز بی حرکت است و باعث بیماری هایی مانند چاقی، ضعف چشم و … می شود. اما در گذشته، بازی ها پویا بودند و در فضای باز انجام می شد. بچه ها با هم بازی کردند و صمیمی می شدند و مثل بچه های امروزی منزوی نبودند.

 

چگونه درس نگارش را خوب یاد بگیریم ؟

نگارش یکی از درس هایی است که به زمان برای یادگیری نیاز دارد.

این درس با ادبیات فارسی در ارتباط است.

در مرحله اول سعی کنید درس ها را به خوبی یاد بگیرید و متوجه شوید.

درک مفاهیم درس کمک بسیار زیادی به شما در یادگیری نگارش می کند.

در مرحله بعدی باید قسمت های مختلف کتاب را به خوبی حل کنید تا با سوالات مختلف آشنا شوید.

بعد از حل سوالات باید اشکالات خود را به خوبی رفع کنید تا در این درس به تسلط خوبی برسید.

بعد از آن هم باید درس و اشکالات را به خوبی مرور کنید.

در بین درس های پایه پنجم ، درس نگارش کلاس پنجم اهمیت زیادی برای دانش آموزان دارد.

نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.