چند درصد کنکور از دوازدهم است ؟ ⭐️ ( آپدیت کنکور 1404 + توضیحات کامل )

چند درصد کنکور از دوازدهم است ؟ چند درصد سوالات کنکور سراسری از کلاس دوازدهم است ؟

با نوین گام همراه باشید.

مرجع همه ی اطلاعات در زمینه کنکور سازمان سنجش می باشد و تمامی اطلاعات موجود در مورد سوالات به سازمان سنجش و آموزش کشور باز می گردد.

سازمان سنجش ، هیچ گونه اطلاعیه ای در مورد درصد سوالات کنکور از پایه های مختلف تا به امروز منتشر نکرده است.

با بررسی سوالات سال های گذشته کنکور سراسری و تحقیق در مورد پایه ای که از آن سوال مطرح شده ، مشخص شده که از سه پایه تقریبا به طور مساوی در کنکور سوال مطرح می شود.

 

آیا پایه دوازدهم برای کنکور مهم تر است ؟

یکی از مهم ترین دلایل اهمیت پایه دوازدهم برای کنکور ، کمبود وقت برای مرور مطالب آن است.

دانش آموزان و داوطلبان مطالب پایه های دهم و یازدهم را چندین بار مرور می کنند و زمان کافی را برای یادگیری و مرور این مطالب دارند ، اما در پایه دوازدهم به محض یادگیری مطالب باید در کنکور شرکت کنند و زمان کافی برای مرور و برطرف کردن اشکالات وجود ندارد.

در سال های اخیر ، از پایه دوازدهم سوالات ترکیبی مطرح شده است که به خوبی نشان می دهد دانش آموزان باید مفاهیم این پایه را کامل یاد بگیرند.

از طرفی به دلیل وجود امتحانات نهایی ، از مفاهیم پایه دوازدهم سوالات تشریحی هم مطرح می شود که دانش آموز باید تسلط کافی را داشته باشد.

در نتیجه اهمیت پایه دوازدهم به دلیل موارد بالا است ، اما اگر بخواهیم تعداد سوالات را در نظر بگیریم و درصدی برای آن مشخص کنیم ، به این نتیجه می رسیم که تقریبا از هر سه پایه به صورت یکسان سوال طرح می شود.

بنابراین درصد اهمیت پایه دوازدهم همانند سه پایه دیگر تقریبا 33 درصد است.

 

منبع : نوین گام
نظرات کاربران

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.